Majówka 2024 w Parku Miejskim - Legnickie Centrum Kultury zaprasza
Wiosenna uczta kulturalna i sportowa czeka na mieszkańców naszego miasta! Już w maju Park Miejski zamieni się w centrum rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od biegów po koncerty.
  1. Startujemy 1 maja o 10:00 rano sportowym biegiem/marszem na Polanie Angielskiej.
  2. Tego samego dnia o 16:00 wspólny taniec chapelloise na 20-lecie Polski w Unii Europejskiej.
  3. 2 maja, Dzień Flagi, o 16:30 rozwijamy 450-metrową flagę w alei Orła Białego.
  4. 3 maja zakończenie Majówki koncertem Sylwii Grzeszczak o 19:00.

Tradycyjna Majówka w naszym mieście to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale i możliwość uczestnictwa w kulturalnych oraz artystycznych wydarzeniach, które łączą pokolenia. Już 1 maja od rana Park Miejski tętnić będzie życiem dzięki różnorodnym aktywnościom sportowym i rekreacyjnym. Wśród nich bieg/marsz śniadaniowy oraz piknik siatkarski, na które zapisy przyjmowane są do końca kwietnia. Po południu scena przejmuje rolę główną z koncertami młodzieżowych talentów i tanecznym flash mobem.

Drugi dzień majówki to czas patriotyczny. O godzinie 16:30 mieszkańcy naszego miasta tradycyjnie rozwiną wielką flagę narodową, co jest wyrazem lokalnego patriotyzmu i jedności. Wieczór upłynie pod znakiem muzyki i tańca, z prezentacjami seniorów i Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”.

Trzeci dzień święta, 3 maja, to propozycja dla miłośników dwóch kółek – rajd rowerowy do Bieniowic. Start o 11:00 z Placu Słowiańskiego, a po południu na Polanie Angielskiej występy młodych talentów oraz spektakl „Mały Książę”. Wielki finał Majówki odbędzie się o 19:00 z koncertem Sylwii Grzeszczak, który z pewnością przyciągnie tłumy.

Podczas całego trzydniowego festiwalu, oprócz głównych atrakcji, nie zabraknie również strefy dla najmłodszych z animacjami i warsztatami kreatywnymi, a także licznych stoisk wystawienniczych i gastronomicznych. To idealna okazja, by spędzić aktywnie czas, integrować się z lokalną społecznością i celebrować wiosnę w najlepszym wydaniu.


Źródło: UM Legnica