Policja Legnica: Dzięki wzorowej postawie policjanta będącego w czasie wolnym od służby, trójka złodziei została zatrzymana
Bez względu na to, czy są na służbie, czy poza nią, policjanci zachowują czujność. Tym razem, legnicki funkcjonariusz nie będąc w pracy, wypatrzył i przyczynił się do zatrzymania trzech złodziei sklepowych. Nietypowy obrazek, który mógłby się wydarzyć w scenariuszu filmowym, rozegrał się w rzeczywistości.
  • Wolny od obowiązków policjant zatrzymał sprawców kradzieży.
  • Sprawcy ukrywali się przed policją w mieszkaniu.
  • Złodziejski łup miał wartość ponad 800 złotych.
  • Czy śmiałe działania policjanta będą dla mieszkańców przykładem do naśladowania?

Chociaż mundur został odłożony na wieszak, instynkt i poczucie obowiązku nadal pozostają z funkcjonariuszem. To właśnie dzięki nieustającej czujności policjanta z Chojnowa, spędzającego wolny czas na zakupach w legnickim markecie, udało się zapobiec ucieczce przestępców. W piątkowy poranek, kiedy to większość z nas myśli o nadchodzącym weekendzie, jego uwagę przyciągnęła trójka podejrzanie zachowujących się osób.

Zuchwała ucieczka i pościg, który mógłby wydawać się sceną z akcji policyjnej, stały się rzeczywistością. 22-letni mieszkaniec Legnicy, który próbował uciec z towarem o wartości przekraczającej 800 złotych, szybko został zatrzymany przez funkcjonariusza. Nie był jednak sam - towarzyszyła mu para wspólników, którzy w akcie desperacji szukali schronienia we własnym mieszkaniu. Ostrym okiem i doświadczeniem policjanta ujawnione zostały ich kryjówki - kobieta próbowała ukryć się pod łóżkiem, a mężczyzna znalazł azyl w szafie.

Łupem przestępców padły artykuły spożywcze i kosmetyczne. Złodzieje nie zdążyli długo nacieszyć się skradzionymi dobrami, gdyż większość z nich odzyskano, a część została zgubiona podczas pośpiesznej ucieczki. Zasada, że kradzież za kwotę przekraczającą 800 złotych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat, znajdzie swoje potwierdzenie w sądzie, gdzie teraz sprawę rozstrzygną wymiar sprawiedliwości.

Historia ta może być przestrogą dla tych, którzy sądzą, że mogą uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Jednocześnie, jest to przypomnienie, że wzorowa postawa i obywatelska świadomość nie zawsze kończy się na progu komisariatu. Mieszkańcy Legnicy mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że ich ochrona to nie tylko kwestia służby, ale również osobistego zaangażowania tych, którzy zdecydowali się chronić i służyć społeczności - nawet gdy nie noszą munduru.


Opierając się na: Policja Legnica