Młodzicy Siódemki Huras Miedź Legnica w ósemce mistrzostw Polski. Gratulujemy

Przed tygodniem juniorzy młodsi Siódemki Miedź Huras Legnica awansowali do najlepszej ósemki mistrzostw Polski. W miniony weekend w ich ślady poszli młodzicy. Drużyna prowadzona przez trenera Zygmunta Woźniczkę w efektowym stylu triumfowała w hali OSiR przy ul. Lotniczej turniej 1/8 finału mistrzostw Polski.

Młoda Siódemka Miedź Huras pewnie wygrała wszystkie mecze prezentując przy tym piłkę ręczną na wysokim poziomie. Nasza drużyna pokonała kolejno: 41:26 AS Wesoła Warszawa, 37:28 UKS Banino i 41:29 Spartę Oborniki. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki awansował tym samym do najlepszej ósemki w Polsce w kategorii do lat 15.

We wszystkich spotkaniach nasi zawodnicy byli nagradzani statuetkami dla MVP. Wyróżnienia otrzymali: Patryk Mieleszczenko, Jakub Młyńczak i Patryk Wita. Najlepszym strzelcem turnieju był Kamil Skiba. Nasz zawodnik zdobył w trzech meczach aż 30 bramek!

Teraz Siódemkę Miedź Huras czeka turniej ćwierćfinałowy w Zamościu. Zmierzy się tam z gospodarzami – Padwą, Orlen Wisłą Płock oraz Kusym Szczecin. Dwie najlepsze drużyny tego turnieju awansują do turnieju finałowego FINAL FOUR, który wyłoni medalistów krajowego czempionatu w sezonie 2022/2023.

Warto przypomnieć, że młodzicy Siódemki Miedź Huras w ubiegłym roku sięgnęli po tytuł mistrza Polski. Złote medale wywalczyli w turnieju finałowym w Ostrołęce. Działacze legnickiego klubu deklarują, że jeśli uda się awansować do FINAL FOUR, będą ubiegać się w Związku Piłki Ręcznej w Polsce o organizację turnieju.