W parku Miejskim trwa przebudowa Teatru Letniego na Centrum Witelona. Prace są coraz bardziej zaawansowane.
- Przywracamy dawną świetność zabytkowemu Domowi Strzeleckiemu. - Zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego to rzecz bezcenna. Obiekt będzie służył obecnym i przyszłym pokoleniem prezentując dziedzictwo kulturowe i architektoniczne naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski podczas spotkania z dziennikarzami.
Obecnie wewnątrz budynku trwają końcowe prace wykończeniowe. W sali głównej odrestaurowany sufit kasetonowy został odebrany przez konserwatora zabytków, podobnie jak sufit w sali konferencyjnej. Natomiast trzeci z odkrytych sufitów jest odrestaurowywany przez konserwatorów. – Pod względem architektonicznym jest on najciekawszy – mówi Marcin Andrzejewski, pełnomocnik prezydenta ds. Centrum Kultury, Nauki, Edukacji Witelona w Legnicy. – Odkryty został na nim pierwszy oryginalny herb Legnicy.
Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na wyposażenie audiowizualne Centrum Witelona, które wygrała polska Firma A+V. – Ma ona duże doświadczenie w wyposażaniu np. muzeów, czy centrów konferencyjnych w najnowocześniejsze urządzenia – dodaje Marcin Andrzejewski. – Dzięki nim nasza sala będzie miała najlepsze wyposażenie na Dolnym Śląsku. Pojawi się przez to możliwość prowadzenia konferencji z miejscami na całym świecie.
Atrakcją Centrum Witelona będą ekspozycje i obiekty interaktywne nawiązujące do nauk Witelona, dające obraz wielkości i wykorzystania odkryć pierwszego polskiego naukowca pod wspólną ideą „OKO. Perspektywa Przyszłości”. - Miejsce to będzie atrakcyjne i warte odwiedzenia dla każdego bez względu na wiek. Zależy nam na tym aby odwiedzający chętnie tutaj wracali.
Centrum będzie służyło nie tylko mieszkańcom Legnicy, ale także gościom z całego regionu. Właśnie w połączeniu z urokliwym parkiem i jego atrakcjami – fontannami, palmiarnią i basenami, zachęci do spędzenia tutaj całego dnia.