Piątkowy wieczór (9 grudnia) w Galerii Sztuki upłynie pod znakiem „poezji herbaryjnej” i dźwięków natury. Warsztaty florystyczno-plastyczne w parach, które poprowadzi Monika Kręcisz-Kozłowska z pracowni florystycznej FlowersCtrl, rozpoczną się o godzinie 17.00. Bezpośrednio po nich, o godz. 19.00 odbędzie się relaksacyjny koncert Michała Zygmunta.
Pierwsze warsztaty już za nami – 2 grudnia powstało kilkanaście roślinno-papierowych kompozycji. Uczestnicy spotkania odwiedzili też klimatyczne wnętrze kwiaciarni FlowersCtrl, która propaguje bliski kontakt z naturą i wspiera oddolne inicjatywy z pogranicza kultury, sztuki i ekologii. Kolaże powstają pod okiem Moniki Kręcisz-Kozłowskiej, która jest nie tylko florystką, ale też animatorką kultury, wokalistką i autorką tekstów w grupie muzycznej Chaos Ctrl.
- Wciąż można skorzystać zokazji do podarowania bliskiej osobie wspólnie wykonanego kolażu. - Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty 9 grudnia. Możemy zaprosić osobę bliską lub ważną, mamę, córkę, przyjaciółkę czy przyjaciela. Kogoś, komu chcemy podziękować i za ,coś docenić. Podarunkiem jest nie tylko kolaż, który będzie cennym prezentem i pamiątką, ale też wspólnie spędzony czas, zatrzymanie się w codziennym biegu, chwila refleksji i wdzięczności – zaprasza Maja Bielakowicz z Galerii Sztuki.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy. Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać odpowiedź, komu i dlaczego chcemy podarować uczestnictwo w spotkaniu.
Po warsztatach (9 grudnia, godz. 19.00) zanurzymy się w „Dzikich rzekach” – relaksacyjnej sesji dźwiękowej z brzmieniami natury. Autorem i wykonawcą koncertu jest Michał Zygmunt, twórca muzyki i łowca dźwięków, kompozytor i autor unikatowego projektu muzycznego Odra Sound Design. Wstęp wolny. „Dzikie rzeki to to kompilacja nadrzecznych pejzaży dźwiękowych charakterystycznych dla swobodnie płynącej rzeki.
- Nagrywając je kierowałem się chęcią zachowania różnorodności głosów ptaków, zwierząt, owadów i zjawisk atmosferycznych.Do miejsc najmniej dotkniętych ręką człowieka wędrowałem z mikrofonem. W canoe lub pieszo wyczekiwałem na rozlewiskach, bagnach, łąkach i lasach łęgowych. Chciałem nagrać dźwięki, które w swoim brzmieniu są ponadczasowe i choć wiem, że są zapisem chwili, tworzą dziś panoramę dźwiękową dzikiej rzeki – opowiada artysta.
Warsztaty i spotkania są częścią projektu „SlowEmotion” – pomysłu Galerii Sztuki na końcoworoczne zabieganie i stres. To nie tylko warsztaty, ale też spotkania i koncerty, a to wszystko – w klimacie eko i w nurcie slow life, które są odpowiedzią na narastające tempo życia.
Szczegółowy program znajduje się tutaj.
„SlowEmotion” jest częścią projektu Urzędu Miasta Legnicy – Zdrowa Legnica, głównym partnerem jest KGHM Polska Miedź S.A., organizatorem Galeria Sztuki w Legnicy.