Zapraszamy w niedzielę do Kościoła Mariackiego na koncert przy blasku świec

Fundacja Ars Activa wspólnie z parafią Ewangelicko-Augsburską w Legnicy i Legnickim  Centrum Kultury zapraszają do Kościoła Mariackiego w Legnicy na kolejny koncert przy blasku świec. Koncert „Ad Lucem … „ (Do światła) Witelon in memoriam rozpocznie się w najbliższą niedzielę 2 października o godz.  18:00.

Koncert dedykowany pamięci Witelona będzie się składał z 3 godzinnych bloków odpowiadającym wędrówkom mistrza: muzyce włoskiej, niemieckiej i polskiej, dla przybliżenia postaci Witelona muzyce towarzyszyć będą fragmenty jego tekstów.

Godz. 18:00 Muzyka włoska                                                                                        w programie: sonaty solowe G. Tartiniego, F. Geminianiego, muzyka filmowa E. Morricone oraz nowy utwór F. Bottigliero

Godz. 19:00 Muzyka niemiecka                                                                                                          w programie: utwory o charakterze mistycznym F. Bibera i J.S. Bacha oraz Fantazje G.Ph. Telemanna

Godz. 20:00 Muzyka polska                                                                                                          w programie: utwory kompozytorów polskich H. Wieniawskiego, G. Bacewicza, K. Pendereckiwgo  i N. Paleja oraz światowa premiera Septem Sidera K. Niegowskiego, utworu specjalnie na ten koncert napisanego do słów poematu Mikołaja Kopernika.

Muzyce towarzyszyć będą fragmenty korespondencji i dzieł Witelona.

Solistą na koncercie będzie skrzypek Mariusz Monczak, który po wyjeździe z Polski w 1988 na kontynent amerykański studiował w Nowym Jorku i w Montrealu gdzie otrzymał tytuł magistra i doktora w dziedzinie muzyki. Obecnie prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w najbardziej renomowanych salach jak Carnegie Hall i w Lincoln Center w Nowym Jorku, Place des Arts w Montrealu, Sala Unii w Rotterdamie, Konserwatorium im P. Czajkowskiego w Moskwie, Zamku Królewskim w Warszawie, Grand Theater w Wuxi, Expo w Dubaju. Jako solista i kameralista występuje z licznymi orkiestrami. Występuje na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych jak m.in. International Shanghai ArtsFestival (Chiny), Międzynarodowy Festiwal im Pablo Casalsa (Hiszpania), Magalin Festiwal (Serbii), Primavera Festiwal (Brazylii). Podczas podróży koncertowych udziela wykładów i kursów mistrzowskich (m.in. Brazylia, Kanada, Włochy, Rosja, USA, Szwajcaria i Armenia). Dokonał wielu prapremier, większość z nich nagrały kanadyjskie stacje radiowe Radio Canada i CBC 2. Nagrywa dla radia, telewizji TVP2, TVP Polonia stacje telewizji Brazylijskiej oraz na płyty dla SNE, Concordia Records, Castalia i Dux. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali muzycznych w Polsce i na świecie m.in. Festiwalu im Karola Szymanowskiego w Brazylii, Festiwalu TotusTuus w Rzymie, koncertów w cyklu „Polish Music AT Carnegie Hall” (6 koncertów od 2016), Festiwalu Wielkanocnego w Montrealu od 2002 r.

Bilety na koncert w cenie 20 zł i 15zł do nabycia przed koncertami

Więcej informacji: Ewa Monczaktel 796969558

 

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: Zapraszamy w niedzielę do Kościoła Mariackiego na koncert przy blasku świec
Powrót na listę aktualności