Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Stratuje Festiwal Form Audiowizualnych, czyli wystawy, koncerty i inne atrakcje

Galeria Sztuki, wraz z Fundacją NETCETERA, zapraszają 15 października (piątek) o godz. 18.00 (Galeria Ring, Rynek 12) na wernisaż wystawy SYGNAŁ.SZUM.

To ekspozycja towarzysząca Festiwalowi Form Audiowizualnych Intermediale 2021, na której zobaczymy prace związanej od początku z Festiwalem grupy Radio Internazionale. Wielokanałowe instalacje wideo, których główną inspiracją jest motyw komunikacji i jej zakłóceń, zostały stworzone głównie przy pomocy kolażowej techniki cut-up, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak i wizualnej, z istotną rolą tekstu, który strukturyzuje całość.

Zaraz po wernisażu (godz. 19.00) odbędzie się pierwszy z festiwalowych koncertów w wykonaniu odbo oqpo (IT/SI), White Nerve Connection (PL), Pin Park (PL) w Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury.

W sobotę (16 października) o godz. 19.00 spotkamy się ponownie w Sali Maneżowej, aby usłyszeć Inire (PL), Laura Llaneli (ES).

Szczegółowy program Festiwalu Intermediale, który organizowany jest cyklicznie przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA, Legnickie Centrum Kultury oraz Galerię Sztuki dostępny jest tutaj.

Bezpłatne wejściówki na koncerty dostępne są w Galerii Sztuki oraz Galerii Ring.