Studenci PWSZ będą się kształcić w formule hybrydowej

Nadchodzi nowy rok akademicki, a pandemia nie odpuszcza. Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy czeka więc od października hybrydowy tryb nauki. Oznacza to, że studenci będą łączyć naukę zdalną ze stacjonarną.

- Większość związanych z teorią wykładów i ćwiczeń będzie prowadzona online. Natomiast zajęcia praktyczne, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu dydaktycznego i bezpośredniego kontaktu studentów z dydaktykami czy, jak w przypadku kierunków medycznych także z pacjentami, będą stacjonarne - mówi dr Monika Wierzbicka, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów w legnickiej PWSZ.

Decyzja władz uczelni jest zgodna z wytycznymi rządu. Minister Edukacji i Nauki uchylił w ostatnich dniach rozporządzenie, które jeszcze do wakacji, ze względu na pandemię, czasowo ograniczało funkcjonowanie placówek szkolnictwa wyższego. Ruch ministra dał uczelniom zielone światło do samodzielnego decydowania w jakiej formie wznowią kształcenie w nowym roku akademickim. Ponieważ COVID 19 nie odpuszcza. Odnotowywane są nowe zachorowania, władze PWSZ im. Witelona podjęły decyzję o bezpieczniejszej od stacjonarnej, hybrydowej formie nauki.

Największa w regionie legnickim uczelnia wyższa kształci studentów na trzech różnych wydziałach, każdy z nich ma inną specyfikę. W dodatku związana z pandemią sytuacja jest bardzo dynamiczna, może się zmieniać z dnia na dzień.

- Dlatego zachęcam studentów, by regularnie zaglądali na stronę internetową i profil uczelni na Facebooku. Lub kontaktowali się bezpośrednio z sekretariatami czy dziekanatami szkoły. Będziemy aktualizować i przekazywać najnowsze informacje dotyczące trybu nauki, który będzie zależny od sytuacji - mówi dr Monika Wierzbicka, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów.

Wielu studentów spoza Legnicy ma wątpliwości, czy w związku z pandemią warto szukać na nowy rok akademicki stancji lub korzystać z oferowanego przez uczelnię akademika.

- Podjęcie tej decyzji powinno wynikać m.in. ze specyfiki studiów. Studenci kierunków, które nie wymagają np. bezpośredniego korzystania ze specjalistycznego sprzętu, mogą rozważyć pozostanie w domach i naukę głównie zdalną. Jeśli chodzi o nasz akademik to zapewniam, że obowiązują w nim zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego: m.in. ograniczona została ilość osób w pokojach, wprowadzono zakaz wstępu dla osób z zewnątrz, nie wolno organizować zgromadzeń i spotkań - wyjaśnia dr Monika Wierzbicka.

Więcej na stronie pwsz.legnica.edu.pl i na profilu uczelni na Facebooku.

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: Studenci PWSZ będą się kształcić w formule hybrydowej
powiększ zdjęcie: Studenci PWSZ będą się kształcić w formule hybrydowej
Powrót na listę aktualności