Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Uwolnijcie swoje książki już we wtorek. Na półkach się męczą

Legnicka Biblioteka Publiczna przyłącza się do Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które przypada we wtorek 15 czerwca. Już od wtorku w pięciu miejscach będzie można zarówno wziąć, jak i zostawić książki dla innych na brockrosinngowych półkach. Tak, aby każdy mógł z nich skorzystać.

Znajdziecie nas:

Filia nr 1 – ul. Gojawiczyńskiej 4

Filia nr 2 – ul. Złotoryjska 100

Filia nr 4 – ul. Heweliusza 7

Wypożyczalnia dla Dorosłych - Rynek 15

Czytelnia Naukowa - ul. Piastowska 22

Uwolnijcie swoje książki!

Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży). W marcu 2001 r. założył stronę internetową. Cztery tygodnie później ogłosił, że zamierza rozszerzyć swój projekt na cały świat. W 2004 r. wyrażenie „bookcrossing” trafiło do słownika Oxfordu. (Źródło Wikipedia)

Fot. ilustracyjne