Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Trawy w pasach drogowych są koszone na 100 ulicach

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich 1 czerwca rozpoczęło się wykaszanie traw w pasach zieleni, które obejmie ponad 300 tysięcy metrów kw., na prawie 100 ulicach.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Danuta Kiełt z Prochowic, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w zapytaniu ofertowym z cenę brutto w wysokości 100 tys. 209 zł. O to zlecenie zabiegały cztery firmy.

 - Na zrealizowanie tego zadania wyznaczyliśmy wykonawcom 21 dni – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Andrzej Szymkowiak. I dodaje: - Przygotowania do sezonu wiosennych wykoszeń rozpoczęliśmy już w marcu. Niestety, firmy, które stanęły do przetargu w maju złożyły oferty nawet o sto procent wyższe od możliwości finansowych miasta. W takiej sytuacji przetarg musiał zostać unieważniony.       

Wybrana w zapytaniu ofertowy firma załatwi najpilniejsze potrzeby związane z utrzymaniem i pielęgnacją zieleni w pasach drogowych. Pozostaje jeszcze do uporządkowania reszta zieleni.

– Dlatego ogłosiliśmy 28 maja kolejny przetarg (oferty zostaną otwarte 7 czerwca) - mówi szef ZDM. - Mam nadzieję, że przedsiębiorcy z tej branży zaproponują nam zdecydowanie racjonalniejsze ceny i w krótkim czasie pozostałe części pasów drogowych będą wykaszane.  

 

 

 

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności