Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Drogowcy usuwają zimowe ubytki w jezdniach

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy trwa uzupełnianie ubytków w nawierzchniach ulic, jakie powstały na skutek działania wody i mrozu. Dzisiaj ( 18 lutego)  prace prowadzone były na ul. Pocztowej.  

W następnej kolejności wykonany będzie remont cząstkowy na następujących ulicach:  Karkonoska, E. Plater, Sudecka, Wrocławska (na moście), Piłsudskiego (na wiadukcie), Jowisza, Działkowa,           Skrajna, Nowodworska,  Zamiejska, Rzeczypospolitej, Spółdzielcza, Schumana, Łowicka, Poznańska, Złotoryjskiej.
-W zimowych warunkach atmosferycznych zdarza się, że duże wyrwy w nawierzchniach pojawiają się z dnia na dzień – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM. – Pracami sukcesywnie obejmujemy teren całego miasta. Dotyczy to głównie ulic, które nie były przebudowywane w ostatnich latach.  

Przypomnijmy, że usuwanie ubytków w jezdniach rozpoczęto już w styczniu. Wykonano remont cząstkowy na ul. Nowodworskiej,  Złotoryjskiej, Domejki, Spokojnej, Wjazdowej. Podczas tych prac wbudowano 27 ton mieszanki mineralno asfaltowej ( koszt – ponad  25 tys. 659 zł).
W lutym wykonano remont cząstkowy na ul. Wrocławskiej, ul. ul. Leszczyńskiej (most), al. Rzeczypospolitej, ul. Iwaszkiewicza, ul. Złotoryjskiej, ul. Nowodworskiej, ul. Sikorskiego.