Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Sprawdzamy, ile czasu trwa drukowanie katalogów i ich transport do klienta z drukarni internetowej

Katalogi reklamowe mają bardzo duży potencjał reklamowy. Są przydatne w każdej branży, ponieważ mogą zaprezentować nie tylko nowy asortyment czy oferowane usługi, ale także politykę marki. Ponadto pomagają budować pozytywny wizerunek. Wykonanie takich folderów zajmuje więcej czasu niż przygotowanie np. plakatów. Zależy Ci na szybkiej produkcji? Sprawdź, ile trwa druk katalogów reklamowych.

Drukarnie internetowe zmieniły rynek poligraficzny. Zautomatyzowanie procesu składania zamówienia sprawiło, że czas oczekiwania na realizację wydruku katalogów uległ zmianie. Zastanawiasz się, ile trwa drukowanie folderów zamówionych w firmie drukującej online? Dowiedz się więcej.

Drukowanie katalogów – ile trwa?

Czas oczekiwania na wydruk folderów promocyjnych zależy przede wszystkim od drukarni i jej sposobu pracy. Internetowe firmy poligraficzne świadczą swoje usługi przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu możesz złożyć zamówienie o dowolnej porze dnia jak np. w OpenPrint.pl. Po opłaceniu zostanie natychmiast przekazane do realizacji. Zlecenia złożone do godziny 17 są wykonywane następnego dnia roboczego. Trzeba pamiętać, że w praktyce oznacza to, że jeśli wydruk katalogów został zlecony w piątek, to zostanie zrealizowany dopiero w poniedziałek. Jednak zamówienia przesłane w środku tygodnia roboczego zostaną zrealizowane w krótszym czasie.

Drukarnie online wyróżniają się także szybkim systemem automatycznej weryfikacji. Dzięki temu konsultant nie musi ręcznie sprawdzać, czy przesłane pliki są zgodne z wymogami technicznymi firmy. Po wgraniu projektu na serwer system wygeneruje jego podgląd, a następnie wskaże, które miejsca wymagają naniesienia poprawek.

Czas wydruku katalogów zależy przede wszystkim od rodzaju wybranego produktu. Tworzenie folderów klejonych trwa średnio 7 dni, spiralowanych – 4 dni, natomiast szytych – 3 dni. Nie istnieje możliwość realizowania tych produktów w trybie ekspresowym z uwagi na ich wielostronicowy format oraz skomplikowaną produkcję.

Katalog szyty

Ile trwa transport katalogów z drukarni do klienta?

Otrzymałeś informację, że zakończono wydruk Twoich folderów i przygotowano je do przesyłki? Transportem wydruków zajmuje się zewnętrzna firma kurierska. Dostawca ma trzy dni na dostarczenie zamówienia pod wskazany adres od momentu odebrania paczki od nadawcy, jednak zazwyczaj przesyłka jest na miejscu na drugi dzień. 

Warto zaznaczyć, że kurierzy pracują wyłącznie w dni robocze. Oznacza to, że zamówienie odebrane przez dostawcę np. w piątek, zostanie Ci przekazane dopiero w poniedziałek. Istnieje możliwość wyboru terminu dostawy np. na sobotę. Jest to dodatkowo płatna usługa.

Gazetka reklamowa składana

Jak skrócić czas oczekiwania na przesyłkę?

To, jak szybko zostanie wykonany wydruk katalogów, zależy głównie od… Ciebie. Aby skrócić czas realizacji zamówienia:

  • zadbaj o to, żeby projekt był przygotowany zgodnie z wytycznymi umieszczonymi na stronie drukarni – dzięki temu system od razu zaakceptuje plik i przekaże go do produkcji. Aby uniknąć konieczności wprowadzania poprawek, możesz skorzystać z usług grafików współpracujących z drukarnią. To specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu plików do druku;
  • zapłać metodą szybkiej płatności PayU – zlecenie będzie wykonywane dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie firmy poligraficznej. System PayU od razu przekazuje gotówkę na rachunek drukarni,
  • wybierz produkt ze standardowej oferty drukarni – na zamówienia nietypowe trzeba poczekać nieco dłużej niż w przypadku ustandaryzowanych wydruków,
  • podaj właściwe dane do przesyłki – nieprawidłowy adres lub numer telefonu to najczęstsza przyczyna opóźnienia dostawy paczki.

Pamiętaj, że czas oczekiwania na zamówienie może się wydłużyć również przez dni wolne od pracy. Drukowanie katalogów w internetowej firmie poligraficznej odbywa się szybko i profesjonalnie. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi folderami już po kilku dniach od złożenia zamówienia. Przekonaj się o tym!