Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Podczas różnorakich procesów produkcyjnych powstają różnego rodzaju pyły, które są odpadem groźnym dla zdrowia. Dlatego warto je usuwać wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.Najprostszą techniką wychwytywania pyłów jest filtracja mechaniczna. Żeby jednak proces przebiegał efektywnie, należy zastosować odpowiednie worki filtracyjne.

Gdzie najczęściej stosuje się worek filtracyjny?

Worki filtracyjne wykorzystywane są przede wszystkim w branżach ciężkiego przemysłu, takich jak:

  • przemysł metalurgiczny,
  • hutnictwo,
  • produkcja gipsu, cementu i wapna.

Pyły generowane są także w przemyśle farmaceutycznym, drzewnym, zbożowo-młynarskim oraz wielu innych podobnych gałęziach. Należy pamiętać, że każda z branż wymaga zastosowania innego worka filtracyjnego, który będzie odpowiednio dopasowany do zanieczyszczeń oraz wykorzystywanej technologii przedsiębiorstwa.

Jakie są rodzaje worków filtracyjnych?

Podstawowym kryterium podczas wybierania worków filtracyjnych są właściwości materiałów, z których zostały wykonane. Istotny jest również sam kształt, ponieważ w ofercie dostępne są walcowate, kieszeniowe, eliptyczne oraz płaskie, a także mają różne systemy montażu.Do produkcji worków używa się specjalnych materiałów technicznych, włókien i tkanin filtracyjnych, o różnej gramaturze, wytrzymałości mechanicznej i termicznej oraz przepuszczalności przepływających gazów.Powierzchnia worka filtracyjnego poddawana jest wielu obróbkom, aby uszlachetnić materiał i nadać właściwości antystatycznych, antyadhezyjnych, olejofobicznych albo kwaso- lub zasadoodporności.

Gdzie można nabyć wysokiej jakości filtracyjne worki?

Przeglądając oferty różnych przedsiębiorstw posiadających w asortymencie tego rodzaju produkty, warto zdecydować się na zakup w firmie posiadający wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz produkcji. Jedną z takich firm jest GEKO Filtration.Firma ta ma ponad 30-letnie doświadczenie, dzięki czemu doskonale wie, jak produkować środki służące do ochrony powietrza atmosferycznego, które zapewniają wysoką jakość użytkową oraz zgodne są z wszelkimi obowiązującymi normami. Worki filtracyjne dostępne w ofercie można nabyć w szerokim zakresie średnic, w wielu typach materiałów oraz z różnymi mocowaniami. W ten sposób bez problemu można je dopasować do standardów używanych w urządzeniach.Nowoczesne surowce, z których zostały zaprojektowane worki oraz ich precyzyjna obróbka zapewniają wysoką żywotność w warunkach, do jakich zostały wyprodukowane. Po ich montażu w komorach filtracyjnych są głównym medium służącym do oczyszczanie powietrza oraz gazów produkcyjnych z pyłów.

Co to są worki filtracyjne i jakie spełniają zadanie?