Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

 Praktyczne porady dotyczące zakupu narożnika

Idąc do sklepu można zauważyć szeroki wybór narożników dostępnych na wystawie i w katalogach. W sklepach internetowych wybór jest jeszcze większy. To może powodować nasze niezdecydowanie co do decyzji, który będzie dla nas idealny i który chcemy kupić. Głównym ograniczeniem jest nasz budżet a także ilość miejsca w salonie, ale nadal mamy zbyt dużo opcji, których jest tylko coraz więcej. Zatem przygotowaliśmy dla was spis kilku rzeczy, które należy wcześniej przemyśleć i które mogą być decydujące przy dokonywaniu wyboru.

Wielkość

Zacznijmy od wielkości narożnika. Jest ona zależna od wielkości salonu i ustawionych w nim mebli. Przed dokonaniem wyboru najlepiej jest zmierzyć pokój, pozostałe meble i nanieść to do programu internetowego lub na kartkę papieru tak, aby można było zobaczyć ile jeszcze wolnego miejsca mamy i jakie powinno być rozmieszczenie wszystkich mebli. Czasami taka wizualizacja uzmysławia nam, że przesadziliśmy z ilością mebli albo że musimy wybrać ten mniejszy narożnik. To samo dotyczy drzwi. Niektóre narożniki nie rozkładają się na części, więc może być problem z wniesieniem tego do mieszkania. W tej ofercie znajdziecie znakomitej jakości skórzane narożniki https://www.meblelargo.pl/naroznik-ze-skory,tag.html

Styl

Narożniki są produkowane w przeróżnych stylach i wcześniej warto się zastanowić jaki dominuje w naszym salonie. Narożnik to najczęściej największy mebel w pomieszczeniu, przez co zwraca na siebie największą uwagę. Zatem musi być reprezentatywny oraz nie odstawać stylem od reszty mebli i aranżacji naszego wnętrza. W sklepach bez problemu można znaleźć narożniki w stylu klasycznym, nowoczesnym czy vintage oraz wielu innych. Również kolorystyka jest różna. Można znaleźć coś w stonowanych kolorach jak i żywych, wyrazistych. Wszystko zależy od nas. Pamiętajcie tylko, że jeśli wybieracie narożnik w wyrazistym kolorze, to unikajcie kolorowych dodatków, aby nie przesadzić.

Jakość

Jeżeli zaś chodzi o jakość, to lepiej zainwestować więcej pieniędzy i kupić coś co będzie nam służyć i podobać się dłużej niż krócej. Dobrej jakości narożnik będzie odporny na przecieranie się materiału, prucie się materiału oraz jego pękanie. Bardzo ważne jest też kwestia czyszczenia. Siedząc na narożniku pijemy kawę czy herbatę. Czasami też coś jemy. Wtedy można coś zabrudzić, więc jeśli materiał nie będzie odporny na ścieranie czegoś wodą lub będzie uciążliwe w czyszczeniu to nasz narożnik po krótkim czasie może wyglądać na bardzo brudny i zaniedbany.

Funkcja spania

Producenci oferują również narożniki z funkcją spania. Są to narożniki, które się rozkładają i posiadają wewnątrz schowki na pościel. To idealne rozwiązanie do kawalerki lub małego mieszkania, gdzie drugi pokój jest zajęty, np. przez dzieci. To także dobry pomysł dla kogoś kto często gości znajomych lub rodzinę i pozwala im przenocować. Nie trzeba wtedy zamartwiać się o dmuchanie materaca. Wystarczy rozłożyć narożnik i gotowe. W takiej sytuacji ważne jest dobry materac pod obiciem. Nie może być przeznaczony tylko do siedzenia. Szczególnie jeśli będziecie na nim spać co noc. Zatem powinien być odporny na zniekształcenia i nie powinniśmy się na nim zapadać.