Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Otwarta Pracownia Sztuki zaprasza już w środę na zajęcia

Kubek z własnym motywem? Torba, której wzór powstanie na miejscu? Autorski linoryt małego artysty? A może gliniana figurka, praca w szkle, biżuteria lub bukiet skrętoległy? To wszystko zaoferuje Galeria Sztuki w Legnicy podczas sierpniowych Wakacyjnych Twórczych Spotkań!

Otwarta Pracownia Sztuki, działająca przy Galerii, zaprasza już od 5 sierpnia – podczas pierwszych zajęć najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w kalkomanii ceramicznej. Wakacyjne Twórcze Spotkania odbywać się będą do końca sierpnia, w każdą środę i niedzielę. Warsztaty poprowadzą artyści z Legnicy i regionu, którzy zaprezentują poszczególne techniki plastyczne i będą wspierać w działaniu. Wśród instruktorów są między innymi Renata Michajłow, Jelena Połujanowa, Adam Włodarczyk, Adam Kopiec oraz Agnieszka i Grzegorz Matwiejszyn, którzy działają pod własną marką Ja Cię Broszę, robiąc nietuzinkowe gadżety.

Zajęcia są bezpłatne, przeznaczone dla zamkniętych grup dzieci. Marta Grzesik-Studzińska, która na co dzień zajmuje się organizacją działań Otwartej Pracowni Sztuki, wyjaśnia: „ze względu na wzmożone zasady bezpieczeństwa, które musimy zachować, zajęcia odbędą się w małych, podzielonych grupach. Na miejscu będziemy także prosić o wypełnienie stosownych dokumentów”.

Zapisu można dokonać przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności