Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Duże zainteresowanie firm chcących budować oświetlenie na ul. Spokojnej

Aż 12 firm złożyło swoje oferty w przetargu na montaż kompletnych latarni, doświetlenie przejść dla pieszych oraz wymianę starych opraw oświetleniowych na  energooszczędne w technologii LED na ul. Spokojnej.  Ceny jakie zaproponowały wahają się od 206 tys. zł aż do ponad pół miliona zł.

Zakres zadania obejmuje: budowę oświetlenia na ul. Spokojnej (od ul. Wrocławskiej do wiaduktu kolejowego). Składa się na to  montaż 20 kompletnych latarni, doświetlenie przejść dla pieszych, wymiana opraw oświetleniowych ze źródłami sodowymi na oprawy wykonane w  technologii LED, budowę linii kablowej. Na ten etap Zarząd Dróg Miejskich zaplanował 320 tys. zł.

- Tę inwestycję realizujemy w ramach wieloletniego programu instalowania nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia w mieście – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Ogłaszając przetarg nie spodziewaliśmy się tak dużego  zainteresowania.  

Przypomnijmy, że w naszym mieście nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe zainstalowano już m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach. Jest ono także jednym z istotnych elementów w walce z emisją dwutlenku węgla do atmosfery.