Policja Legnica: Rozpoczęcie roku szkolnego VII Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy
insp. Leszek Zagórski - Komendant Miejski Policji w Legnicy uczestniczył w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego klas mundurowych w VII Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Klasy o profilu m.in. policyjnym są tam od kilku lat przygotowując tych, którzy w przyszłości chcieliby rozpocząć służbę w Policji. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice i zaproszeni goście.
Dzisiaj tj. 2 września br, uczniowie klas mundurowych rozpoczęli rok szkolny. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice.
Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy reprezentował insp. Leszek Zagórski - Komendant Miejski Policji w Legnicy.
Uczniowie, którzy zdecydowali się na naukę w klasie o profilu policyjnym, będą zdobywać ogólną wiedzę o naszej formacji. Nauczą się podstaw organizacji i pełnienia służby prewencyjnej. Posiądą wiedzę z zakresu kryminalistyki, prawa karnego i prawa o ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że ciekawe zajęcia z naszymi policjantami pozwolą potencjalnym kandydatom szerzej spojrzeć na naszą służbę i przekonać ich do wstąpienia w szeregi Policji.
mł.asp. Jagoda Ekiert
Powiązane wiadomości
Komenda Miejska Policji w Legnicy, http://www.legnica.policja.gov.pl/, http://www.legnica.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/rozpoczecie_roku_szkolnego_vii_liceum_ogolnoksztalcacym_w_legnicy_z_udzialem_komendanta_miejskiego_policji_w_legnicy
Autor: krystian