Mury prochowickiego zamku gościły uczestników VI edycji imprezy sportowo-integracyjnej pn. „Marszem po zdrowie”. Imprezę, która już na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń w naszym powiecie zorganizowali wspólnie, z myślą o niepełnosprawnych: Powiat Legnicki, Miasto i Gmina Prochowice, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Legnicki Adam Babuśka.

W marszu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych:

  • Adam Babuśka Starosta Legnicki,
  • Alicja Sielicka Burmistrz Miasta i Gminy w Prochowicach,
  • Aleksander Kostuń Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego,
  • Krzysztof Sowiński Członek Zarządu Powiatu Legnickiego,
  • oraz Dyrektorzy Jednostek i Ośrodków Pomocy Społecznej powiatu legnickiego.

Impreza zgromadziła ponad 200-tu niepełnosprawnych i miłośników Nordic Walking. Marsz rozpoczął się od rozgrzewki i szkolenia, które poprowadzili państwo Beata i Marek Drapikowscy - Międzynarodowi Instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.
W trakcie marszu uczestnicy otrzymywali wiele cennych porad i wskazówek technicznych. Uroczyste zakończenie odbyło się na terenie zamku, gdzie na wszystkich czekały statuetki i poczęstunek. W trakcie spotkania panowała wyjątkowo miła atmosfera. Nie liczył się czas pokonania trasy ani sprawność ruchowa, lecz aktywność i integracja społeczna.