zespół kminek

Dwie nowe piosenki legnickiego zespołu Kminek: „Chłopaku” oraz „Nie kradnij, nie zabijaj, kochaj” zostały wykorzystane w programie kulinarno-podróżniczym „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”. Można ich posłuchać w TVP2 w sobotę, 18 maja, o godzinie 11.55.

Po debiutanckim albumie „34”, który został świetnie przyjęty, zespół szykuje na 24 maja premierę kolejnego – „V5”. Utwory na nowy album Kminek zarejestrował w rodzinnej Legnicy.

- Tym razem nie zaprosiliśmy na sesję żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie. Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy, zostały ukończone w stu procentach - mówi Michalina Maruniak, wokalistka i współkompozytorka „V5”.

Czego możemy spodziewać się po najnowszym wydawnictwie Kminka? Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal to zdecydowanie najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019.

Kminek to trio: Michalina Maruniak ( wokalistka i współkompozytorka), Jerzy Delwo (gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” zespołu) oraz Paweł Zając (gitary). Michalina Maruniak mówi: - W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek wodą, a Paweł wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje, jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się fajnie i bez słów - podkreśla wokalistka zespołu. Dodajmy, że w koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski oraz perkusista Paweł Kurek.

Utwory z debiutanckiego albumu Kminka „34” gościły na antenie radiowej Trójki: w audycjach Marka Niedźwieckiego oraz w programie „Trójka Żąda Talentów”. Promując płytę „34”, zespół miał też okazję dzielić scenę z takimi artystami, jak m.in.: Ray Wilson (ostatni wokalista kultowej grupy Genesis) czy z Lao Che.

(Źródło: Kminek/ego)

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności