Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

stadion

Na 20 minut przed dzisiejszym rozpoczęciem (14 maja, godz. 20.30) pojedynku Miedzi ze Śląskiem Wrocław w 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy, na stadionie w Legnicy zaśpiewa chór Madrygał. – Czegoś takiego chyba jeszcze nie było – powiedział rzecznik Miedzi, Tomasz Brusiło.

Występ chóru Madrygał na stadionie beniaminka ekstraklasy jest związany z 50. Ogólnopolskim Turniejem Chórów Legnica Cantat, którego partnerem została właśnie Miedź. Miejsce będzie nietypowe i nietypowy będzie repertuar. Chórzyści w sile 40 głosów zaśpiewają „Hej, hej Miedź Legnica”, czyli utwór towarzyszący miejscowym piłkarzom podczas przedmeczowej prezentacji. Każdy będzie mógł się przyłączyć, zwłaszcza że słowa będą wyświetlane na telebimie.

– Od dawna współpracujemy z Legnickim Centrum Kultury, które jest organizatorem Legnicy Cantat i zastanawialiśmy się razem, jak wyjść z wysoką kulturą do ludzi. Narodził się pomysł, aby chór zaśpiewał na stadionie i stanie się to już dzisiaj. Zdradzę, że chór będzie w szalikach Miedzi. Chyba jeszcze nigdy czegoś takiego nie było na polskim stadionie przed meczem. To wszystko sprawia, że całe przedsięwzięcie będzie mieć dodatkowy smaczek. Jestem pewien, że występ chóru będzie na wysokim poziomie i liczymy, że taka będzie też gra piłkarzy – podsumował Brusiło.

Mecz będzie dla Miedzi, jak i Śląska, miał ogromne znaczenie, bo może zadecydować o być albo nie być którejś z ekip w ekstraklasie. Oba bowiem zespoły walczą o utrzymanie się. Dodatkowo - to derby Dolnego Śląska.

Warto przyjść na stadion wcześniej, aby uniknąć kolejek przed kasami, a także przed kołowrotkami przy wejściach na trybuny. Zapowiada się doskonała frekwencja, a to wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania na wejście na stadion. Przychodząc wcześniej, z pewnością uda się przejść przez bramki przed rozpoczęciem gry.

(Źródło: PAP, Miedź Legnica)

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności