Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie dwóch szyb zbrojnych w drzwiach wejściowych do klatki schodowej jednego z bloków mieszkalnych na terenie Legnicy. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o wybiciu dwóch szyb zbrojnych w drzwiach wejściowych do klatki schodowej przy ul. Roosevelta w Legnicy. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie osoba zgłaszająca wskazała mężczyznę, który dokonał tego czynu. Jak się okazało był to 19-letni mieszkaniec Legnicy, który wcześniej dobijał się do mieszkań przy ul. Roosevelta w poszukiwaniu jakiejś kobiety. W związku z tym, że była godzina 1 w nocy i nikt z lokatorów nie otworzył mu drzwi do mieszkania, postanowił on wyładować swoją frustrację na drzwiach wejściowych do klatki schodowej.

Wartość szkody została oszacowana na kwotę ponad 500 złotych. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty.

Za tego typu czyn w świetle prawa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Anna Tersa

Powiązane wiadomości