Policja Legnica: Nietrzeźwi kierowcy w rękach legnickiej Policji
W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wykluczyli z dalszej jazdy nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Zatrzymani stracili już swoje uprawnienia i odpowiedzą teraz przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 15.
Jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze, nie tylko dla samego kierowcy ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, czy zażycie środków odurzających może spowodować spowolnienie reakcji na drodze.
Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, często zdarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy codziennie eliminują z ruchu bezmyślnych kierowców. W miniony weekend funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierowców, którzy kierowali samochodami pod wpływem narkotyków, jednego kierowcę będącego w stanie po użyciu alkoholu oraz dwóch, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.
Jeden z kierowców, 30 -letni mieszkaniec województwa podkarpackiego w piątkowe południe jadąc ulicą Jaworzyńską w Legnicy został zatrzymany do kontroli drogowej przez legnickich policjantów. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, 33-letni mieszkaniec Legnicy, który w sobotni poranek jechał ul. Fredry w Legnicy miał również ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiadał aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez Sąd.
Przypominamy, że we wszystkich komendach Policji na terenie powiatu legnickiego znajdują się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić.Jeżeliwidzisz, że ktoś wsiada za kierownicę pojazdu i chce prowadzić samochód pod wpływem alkoholu- REAGUJ !!!
st. sierż. Anna Tersa
Komenda Miejska Policji w Legnicy, http://www.legnica.policja.gov.pl/ , http://www.legnica.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/nietrzezwi_kierowcy_w_rekach_legnickiej_policji
Autor: krystian

