Wymień elektroodpady na sadzonki drzew

W sobotę, 22 kwietnia, na parkingu al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości (przy AquaFun) będziemy mogli otrzymać darmową sadzonkę drzewa w zamian za pozostawiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Akcja organizowana jest przez Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy we współpracy z Nadleśnictwem Legnica przeprowadzona zostanie w godzinach 11.00-15.00.

Jakie elektrośmieci możemy wymienić na sadzonki? M.in.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Na co dzień elektroodpadów możemy pozbyć się bezpłatnie:

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie (rozmiar do 50 cm) możemy wrzucać do "Czerwonych pojemników" umiejscowionych przy ul: Spółdzielczej 10, Radosnej 104, ul. Baczyńskiego 157, al. Rzeczypospolitej 135, Pomorskiej 56, ul. Okulickiego 6 oraz Wańkowicza 2.

- w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami mieszkańcy Legnicy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą oddawać do PSZOK przy ul. Nowodworskiej 48 oraz ul. Rzesztarskiej 1.

W Legnicy w ramach regulaminu utrzymania czystości i porządku organizowana jest zbiórka takiego sprzętu co dwa miesiące.

 

Pliki do pobrania

plakat_nadlesnictwo_sadzonka_za_elektroodpad_2023.pdf

Galeria zdjęć

powiększ zdjęcie: Wymień elektroodpady na sadzonki drzew
Powrót na listę aktualności