Nasze Green Light dla Ziemi. Weź udział w akcji i wygraj wycieczkę

Zapraszamy  do udziału w akcji proekologicznej "Nasze Green Light dla Ziemi".  Do wygrania jest wycieczka autokarowa dla ekipy, która zwycięży w II etapie wydarzenia. Organizatorem akcji jest miasto Legnica, Legnickie Forum Młodzieży, które jest pomysłodawcą,  Accolade Holding i Raben Group.  

Akcja skierowana jest głównie do legnickich uczniów. Składa się z dwóch etapów.  Pierwszy trwa od  4 do 18 maja 2022 roku. Drugi, czyli finał akcji odbędzie się 21 maja. Chcąc wziąć w niej  udział należy zapoznać się z regulaminem, który dostępny jest na stronie internetowej www.team.legnica.eu i zaakceptować go. Następnie wybrać szefa Szkolnego Sztabu Organizacyjnego i zgłosić  go.  

W etapie pierwszym (od 4 do 18 maja), Szkolny Sztab Organizacyjny może przeprowadzić akcję sprzątania kilkukrotnie, dokumentując je w jednym zbiorczym raporcie. Miejscem sprzątania jest teren Legnicy.

Celem  akcji jest przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej wśród lokalnej społeczności, w tym wśród dzieci i młodzieży,

- zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne poprzez udział w sprzątaniu zanieczyszczonych przestrzeni na terenie Legnicy,

-  pokazanie skali problemu jakim jest zaśmiecanie środowiska naturalnego, wokół którego żyjemy,

- promowanie postaw proekologicznych poprzez udział w zajęciach edukacyjnych.

Pliki do pobrania

regulamin_akcji_nasze_green_light_dla_ziemi_2022_1.pdf
zalacznik_nr_1_do_regulaminu.docx
zalacznik_nr_2_do_regulaminu.docx