Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Dobiegają końca prace na budowie Letniego Parku Wodnego

Dobiegają końca prace na budowie Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy. Niebawem będziemy mogli spędzić tutaj miło czas.

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Planujemy otwarcie pod koniec czerwca. A że jest już coraz bliżej, świadczy błękitna tafla wypełnionej już wodą niecki pływackiej. To znak, że legniczanie mogą już szykować się do wypoczynku na naszym obiekcie – mówi Magdalena Ryglicka, prezes Strefy Aktywności Gospodarczej.

Woda w każdej z niecek basenowych będzie przyjemnie ciepła, od 26 do nawet 29 stopni. Od kilku tygodni możemy podziwiać już wielką atrakcję tego kompleksu. Na stalowej konstrukcji zamontowano ślizgi trzech zjeżdżalni o łącznej długości około 130 m. Okazale prezentują się tryskające wodą kwiaty, wiaderka, jeżyki i inne atrakcje na wodnym placu zabaw.

- Niebawem pojawią się elementy małej architektury i wyposażenia takie, jak ławki, leżaki, leżanki. Popularną atrakcją będą ruchome armatki wodne do rozgrywania wodnych pojedynków. Wszystko po to, aby obiekt był komfortowym i przyjaznym miejscem wypoczynku – dodaje pani prezes.

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej przetarg na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy.

AquaFun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwącą rzekę, huśtawkę wodną, masażery wodne, gejzery, wodną wyspę i wiele innych.

- Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo-sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Jego ważnym elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

 

 

 

Powrót na listę aktualności