Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Kolejne kamienice na ul. Henryka Pobożnego odzyskują dawny blask

Trwa  przywracanie dawnego uroku kolejnym kamienicom przy ul. Pobożnego: 13, 14 i 15. Planowane zakończenie odnowy tych kamienic w połowie 2022 r.

Prace rozpoczęły się w połowie  minionego roku. Obecnie we wszystkich  budynkach  wykonano izolacje poziome (iniekcja krystaliczna). Na ukończeniu są prace w piwnicach, czyli przy posadzkach,  wymianie  instalacji, tynków,  drzwi piwnicznych itp. W budynku nr 13 wykonano roboty w zakresie lokali użytkowyc h.  Dobiegają końca prace związane z remontem  i ociepleniem stropu poddasza.  W budynku nr 14 wymieniane są okna  i remontowana klatka schodowa. 

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ul. H. Pobożnego – renowacja części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Zakres prac obejmuje m.in.: remonty dachów, klatek schodowych, piwnic, wymianę instalacji, okien, drzwi zewnętrznych i oczywiście elewacji wraz z ociepleniem ścian od strony podwórza.

Rewitalizacja kamienic nr 13, 14 i 15 będzie przebiegała w podobnym cyklu, jak zakończony w maju remont budynków nr 19, 20, 21, którego koszt to ok. 4,5 mln zł.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach odrestaurowane zostały kamienice przy ul. Pobożnego 18A i B, 22 oraz 1, a przy ul. Bolesława Chrobrego – 8 i 9. Koszt tych inwestycji, finansowanych z budżetu miasta, wyniósł w sumie ok. 3 mln zł.

Wcześniej, w ramach składającego się z siedmiu zadań projektu unijnego „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich”, odrestaurowano w rejonie ul. H. Pobożnego i B. Chrobrego 22 kamienice. Położono nową nawierzchnię jezdni i chodników, zbudowano ogród zabaw i funkcjonalne wnętrza blokowe. W wyremontowanej Willi Bolka von Richtchofena powstało Centrum Integracyjno–Profilaktyczne. W ramach tego programu przebudowano także chodnik oraz jezdnie na ul. Libana. Koszt całości prac wyniósł ponad 23 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowiło aż 70 procent.

 

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności