Nasze instytucje kultury przygotowały sporo atrakcji na weekend majowy. Bo tegoroczna majówka, choć inna, nie może być pozbawiona wydarzeń kulturalnych. Obejrzymy je w sieci.
Legnickie Centrum Kultury zachęca do wysłuchania koncertów na muzyczną domówkę i własnego serwisu informacyjnego z przymrużeniem oka, czyli Kulturamę. A w niej:
- Karolina Serkies – O pochodach i nie tylko (materiał reporterski/video), 1 maja w historycznym ujęciu, z lekkim przymrużeniem oka.;
- Paulina Maciejewska – 1 maja w Satyrykonie. Video i prace Satyrykonowe związane z tym świetem;
- Grzegorz Szczepaniak – Opowieści majówkowe/video. Wspomnienia zabawnych sytuacji, które wydarzyły się podczas Majówek organizowanych przez LCK (opowiadają Grzegorz Szczepaniak, Grzegorz Pala, Jerzy Starzyński, Darek Witkowski).
- Kinga Kruczek - Święta majowe /video;
- Elżbieta Chucholska opowie o świętach majowych (korzenie, ciekawostki itp.) Ciekawostki i historie majówkowe w ujęciu seniorów.
- Paulina Wrzeszcz – Archiwalne materiały (video, foto) z Majówek LCK.
1 maja, punktualnie o godz. 21.30 Legnica wraz z innymi miastami w kraju wesprze służby medyczne zaangażowane w walkę z koronawirusem. Pracownicy działu technicznego Legnickiego Centrum Kultury oraz firm Gigasound i EventsArt zbudowali na dziedzińcu Akademii Rycerskiej wielkie serce ze sprzętu oświetleniowego. Z tego pięknego wydarzenia nakręcono film, który 1 maja, dokładnie o godz. 21.30, zostanie wyświetlony na fanpage`u LCK.
Wszystkie wydarzenia możemy obejrzeć na: http://lck.art.pl/ i FB.
Galeria Sztuki zaprasza na weekend atrakcji online, oczywiście ze sztuką w roli głównej.
Oglądaj, zwiedzaj, poznawaj i twórz! Atrakcje i ciekawostki dla całej rodziny. Odwiedź nas na: galeria.legnica.eu i FB!
W Muzeum Miedzi patriotycznie. 3 maja na muzealnej stronie http://muzeum-miedzi.art.pl/ oraz na profilu FB i Instagramie zaprezentowane zostaną historyczne plakaty o tematyce 3-majowej oraz fragmenty śpiewnika z 1856, zawierające pieśni patriotyczne.
Na stronie Legnickiej Biblioteki Publicznej http://biblioteka.legnica.eu z pamiętników Tadeusza Gumińskiego, wielce zasłużonego dla naszego miasta obywatela, dowiemy się jak na przestrzeni lat świętowano u nas majówkę. Do tego jeszcze wiersze młodych twórców.