Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych, zachowanie w kontakcie z tzw. obcym, a także zasady bezpiecznej jazdy na rowerze, to główne tematy spotkania dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – asp. szt. Dariusza Szczepanka i st. sierż. Mariusza Delijewskiego z uczniami Szkół Podstawowych w Prochowicach.

Asp. szt. Dariusz Szczepanek i st. sierż. Mariusz Delijewski, dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Prochowicach.

W minionym tygodniu funkcjonariusze spotkali się i rozmawiali z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie podczas zbliżających się wówczas ferii zimowych.

Dzieci dowiedziały się o zasadzie poruszania się po przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej oraz o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni, szczególnie w przypadku braku chodnika lub pobocza. Policjanci zwrócili uwagę na ciemne poranki, poranne mgły i wcześnie zapadający zmrok a co za tym idzie, słabą widoczność pieszego w okresie jesienno – zimowym.

Celem funkcjonariusza było zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski, dzięki którym będą widoczni na drodze.

Rozmowa z dziećmi dotyczyła również mowy nienawiści i przemocy rówieśniczej oraz sankcjami z tym tematem związanymi.

W trakcie pogadanki mundurowi opowiadali dzieciom, na czym polega ich codzienna praca i prezentowali część policyjnego wyposażenia.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości