27 listopada w Górze rozegrano finał rejonowy konkursu wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Trzyosobowe drużyny hufców pracy zmagały się w dwóch konkurencjach: teście pisemnym i wiedzy praktycznej. Drużyna z Legnicy, przygotowywana przez dzielnicowych z legnickiej Komendy zajęła II miejsce.

W finale rejonowym, który odbył się w środę, 27 listopada 2019 roku w Górze wzięły udział trzyosobowe drużyny Hufców Pracy z Legnicy, Polkowic, Jawora, Przemkowa i Góry. Największą sumę punktów z części teoretycznej i praktycznej zdobyła drużyna HP w Górze.

Drużyna z Legnicy, przygotowywana przez mł. asp. Artura Koszycarza i asp. Alberta Pruszyńskiego zajęła II miejsce oraz wyróżnienie w konkursie o pierwszej pomocy.

Zakres tematyczny obejmował wiedzę ogólną o Policji, procedury postępowania z nieletnimi, prewencję kryminalną oraz przemoc w rodzinie.
W pierwszym etapie konkursu funkcjonariusze komend powiatowych przeprowadzali pokazy i pogadanki w zakresie wymaganej w konkursie wiedzy. Następnie w poszczególnych hufcach pracy wyłonione zostały drużyny do finału rejonowego, w którym wystąpiło łącznie osiem zespołów.
W przerwie pomiędzy zmaganiami młodzież mogła wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy zorganizowanym przez funkcjonariusza z KPP w Górze. Mogli również obejrzeć i przymierzyć sprzęt używany w trakcie zabezpieczeń imprez masowych. Ponadto wszyscy chętni mogli zapoznać się ze stoiskiem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Górze, którego główną atrakcją były alkogogle i narkogogle.
Organizatorem XXI edycji konkursu była Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, oraz funkcjonariusze górowskiej komendy Policji i Ochotniczy Hufiec Pracy w Górze.

sierż. szt. Anna Tersa

źródło: KPP Góra