Policjanci na Dniu Dziecka w Zamku Piastowskim bawią i uczą bezpieczeństwa

2 min czytania
Policjanci na Dniu Dziecka w Zamku Piastowskim bawią i uczą bezpieczeństwa

W sercu legnickiego Zamku Piastowskiego policjanci stworzyli wyjątkową przestrzeń pełną zabawy i edukacji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. To wydarzenie nie tylko bawiło, ale także uczyło, jak dbać o bezpieczeństwo na co dzień.

  • Legnica i Zamek Piastowski tętniły radością podczas święta dzieci
  • Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu podczas zabawy w Legnicy

Legnica i Zamek Piastowski tętniły radością podczas święta dzieci

4 czerwca 2025 roku Zamek Piastowski w Legnicy zamienił się w miejsce pełne uśmiechów i ciekawych atrakcji. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji pojawili się tam, by wspólnie z dziećmi celebrować ich święto, a jednocześnie przypominać o zasadach bezpieczeństwa. To jedna z tych inicjatyw, które łączą zabawę z ważnym przesłaniem.

Największą atrakcją okazał się policyjny radiowóz maluchy mogły usiąść za kierownicą, włączyć sygnały świetlne oraz porozmawiać przez radio. Taka bliska styczność z mundurowymi wzbudziła ogromne zainteresowanie i pozwoliła dzieciom poczuć się jak prawdziwi stróże prawa.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu podczas zabawy w Legnicy

Policjanci zadbali również o to, aby najmłodsi nie tylko dobrze się bawili, ale także wynieśli ze spotkania praktyczną wiedzę. Podczas rozmów przypominali o konieczności przechodzenia przez jezdnię wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych oraz o noszeniu odblasków po zmroku. Szczególną uwagę zwrócono też na unikanie kontaktu z nieznajomymi oraz bezpieczne zachowania w domu i podczas zabawy.

Dla uczestników przygotowano też pamiątkowe odciski linii papilarnych oryginalna pamiątka, która na pewno zostanie z nimi na długo. Wydarzenie przyciągnęło wielu małych mieszkańców Legnicy, którzy chętnie korzystali z wszystkich atrakcji i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Dziękujemy organizatorom wydarzenia za zaproszenie i wszystkim dzieciom za uśmiech, zainteresowanie i mnóstwo pozytywnej energii!” kom. Jagoda Ekiert

To kolejny przykład na to, jak ważne jest budowanie relacji między policją a mieszkańcami już od najmłodszych lat. Takie inicjatywy wzmacniają poczucie bezpieczeństwa i pokazują, że mundurowi są blisko ludzi gotowi pomagać i edukować.

Źródło: KMP w Legnicy

Autor: krystian