Jubileusz 10-lecia Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej w maju

Legnicka scena muzyczna szykuje się na wyjątkowe wydarzenie jubileusz 10-lecia Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej. To okazja, by usłyszeć energetyczne brzmienia i zobaczyć, jak młodzi artyści rozwijają swoje talenty pod okiem doświadczonych instruktorów.
- Wyjątkowy koncert w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy
- Jak powstała jedna z najważniejszych orkiestr młodzieżowych w Legnicy
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z gminy Lubin pokazuje siłę współpracy
Wyjątkowy koncert w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy
W piątek, 30 maja o godzinie 18:00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbędzie się uroczysty koncert z okazji dziesięciolecia działalności Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej. Wydarzenie to zgromadzi zarówno jubilatów, jak i gości specjalnych Młodzieżową Orkiestrę Dętą z gminy Lubin. Publiczność będzie miała okazję posłuchać różnorodnego repertuaru od klasycznych melodii orkiestr dętych po znane przeboje muzyki rozrywkowej, takie jak Crocodile Rock”, Hit the road jack”, Małgośka” czy Zacznij od Bacha”. Bilety na koncert kosztują 20 złotych i można je nabyć w Galerii Satyrykon.
Jak powstała jedna z najważniejszych orkiestr młodzieżowych w Legnicy
Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta została założona w 2014 roku dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków Legnickiego Centrum Kultury. Od tamtej pory młodzi muzycy od 10. roku życia rozwijają swoje umiejętności pod czujnym okiem instruktorów oraz kapelmistrz Konstancji Mozolewskiej. Pierwszy nabór do orkiestry odbył się właśnie w maju 2014 roku, a dziś formacja jest ważnym elementem kulturalnego krajobrazu miasta.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z gminy Lubin pokazuje siłę współpracy
Na scenie podczas jubileuszu pojawi się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta gminy Lubin, która działa od 2018 roku z inicjatywy wójta Tadeusza Kielana. Pod kierownictwem kapelmistrza Krzysztofa Augustyniaka grupa licząca 26 muzyków regularnie uświetnia lokalne uroczystości państwowe i kościelne oraz uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych poza granicami Polski, m.in. na jarmarkach bożonarodzeniowych w niemieckich miastach Herrnhut i Görlitz.
Obie orkiestry połączyła współpraca przy warsztatach prowadzonych przez Norberta Śliwę i Michała Koniarskiego założycieli Kawuś Music Project. Ich celem było nie tylko doskonalenie techniki gry, ale też rozwijanie kreatywności młodych muzyków poprzez naukę improwizacji jazzowej i rozrywkowej w atrakcyjnej formie.
Urząd Miasta w Legnicy
Autor: krystian