Wyprzedzić czerniaka

W najbliższą niedzielę, 19 listopada już po raz drugi mieszkańcy Legnicy będą uczestniczyć w akcji pn. "Wyprzedzić CZERNIAKA - badaj znam(iona)". Przebadanych zostanie kolejnych 70 osób, które podczas naboru zgłosiły się do naszej akcji profilaktycznej.

Przypomnijmy, że w ramach kampanii „Zdrowa Legnica. Zdrowie w każdym wieku” przeprowadzamy akcję „Wyprzedzić czerniaka, zbadaj znamiona”. Ta ważna inicjatywa ma na celu edukację i profilaktykę w zakresie nowotworów skóry. Akcja jest adresowana do mieszkańców Legnicy, którzy ukończyli 18 lat. W ramach kampanii do udziału zaproszony został dr nauk medycznych Marcin Ziętek, specjalista chirurg onkolog i kierownik Oddziału Chirurgii Onkologii w II Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

W pierwszym dniu akcji przebadanych zostało 60 osób. W kolejnych dniach badaniom poddanych zostanie około 300.
 
- Jeśli tak wiele osób zgłosiło już chęć poddania się badaniu, oznacza to, że nasze akcje nawołujące do badań profilaktycznych i promocja zdrowia przynoszą wymierny efekt. Zdrowie to najważniejsza z wartości, dlatego możemy już mówić o sukcesie akcji. Dziękujemy KGHM, firmie społecznie odpowiedzialnej, za finansowe wsparcie – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent, Legnicy.

- Akcja ma niebywałe powodzenie, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, wydłużyliśmy czas jej trwania. Cykl spotkań zakończymy 17 grudnia br. - mówi Marzena Danielewicz, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, która koordynuje akcję.