W Akademii Rycerskiej zaśpiewają o spełnionej miłości

„Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi, jak mnie kochasz...” to piękna, muzyczno-poetycka wyprawa do krainy miłości, w którą legnicką publiczność zabierze warszawski aktor Dariusz Jakubowski, znany m.in. z serialu „Na dobry i na złe”. Towarzyszyć mu będzie wokalistka Katarzyna Thomas (sopran), prywatnie żona artysty oraz pianista Piotr Szafraniec.

Tym razem wspaniała Konfraternia Artystyczna, trio, które od lat gromadzi publiczność zainteresowaną literaturą i muzyką najwyższej próby, rozwinie wiersz amerykańskiej poetki Emily Dickinson „Miłość - jest wcześniej niż Życie..”. Poetyckim rozważaniom towarzyszyć będzie muzyka. Usłyszymy motywy ze słynnych romantycznych filmów „Kobieta i mężczyzna”, „Love story,  „Amelia”, melodie Marka Grechuty, miniatury Erika Satie, miłosną arię Mimi z „Cyganerii" Giacomo Pucciniego i neoromantyczną pieśń Ryszarda Straussa. A głos w dyskusji o miłości zabiorą wielcy poeci: Emily Dickinson, William Szekspir, Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Krzysztof Kamil Baczyński. Zaś słowa biblijnej „Pieśni nad pieśniami” będą wyjątkowym kontrapunktem w tej artystycznej dyskusji.

„Kobieta i mężczyzna…” to podróż w poszukiwaniu spełnienia w miłości, wyprawa przez style i epoki, mieszająca formy, by tym bardziej wydobyć sens, bo formy i kostiumy się zmieniają, ale sztuka pozostaje wieczna.  
Legnickie Centrum Kultury zaprasza na ten niezwykły wieczór w piątek, 29 września o godz. 19.00, do Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała).
Bilety w cenie 10 złotych są dostępne w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

 

 

Powrót na listę aktualności