Konferencja dla zdrowia. Trzy wykłady o tlenie obejrzysz w sieci

W piątek (3 grudnia) o godz. 17 rusza 2. Konferencji Popularno-Naukowej Kobiece Ścieżki Zdrowia „Bo we mnie jest tlen”, którą organizuje miasto Legnica. Zaplanowano ją w Hotelu Qubus i jest ona kontynuacją rozpoczętego rok temu cyklu wykładów naukowych o zdrowiu. Tematem przewodnim konferencji będą sprawy związane z oddychaniem, płucami, reakcjami organizmu na tlen. Konferencja odbywa się w trybie hybrydowym. Trzy wykłady będą transmitowane na żywo w sieci na profilu Miasto Legnica na Facebooku i kanale Youtube.

Konferencję zaczniemy wykładem prof. UAM dr hab. Anity Szwed (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) pt. „Dlaczego warto zadbać o kondycję swoich płuc”. Wykładowczyni UAM zadebiutowała na pierwszej edycji naszej kobiecej konferencji.

Kolejnym wykładem naukowym będzie wystąpienie legniczanki dr Małgorzaty Piputy-Jusiakowskiej (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)  „Dwa oblicza trenu”. A na koniec wystąpienie znanego mówcy i coacha, autora wielu książek – dr. Marka Skały pn. „Dobre relacje są jak tlen”.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie jak i inne organizowane w ramach projektu „Zdrowa Legnica”. Wejściówki dostępne w Galerii Satyrykon.

Prof. UAM dr hab. Anita Szwed (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Biolog człowieka. Specjalista w zakresie badania uwarunkowań rozwoju biologicznego człowieka a w szczególności okresu reprodukcyjnego kobiet. Autorka wielu publikacji naukowych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, Komitetu Biologii Organizmalnej PAN, Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy oraz International Association for the Study of Human Growth and Clinical Auxology i Auxological Society.

Tytuł wystąpienia: Dlaczego warto zadbać o kondycje swoich płuc?

dr Małgorzata Jusiakowska-Piputa

Doktor nauk biologicznych, antropolog związana z Instytutem Biologii i Ewolucji Człowieka na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkini zarządu poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. Propagatorka interdyscyplinarnego wykorzystania nauk biologicznych wśród młodzieży i nie tylko. Założycielka i organizatorka spotkań Klubu Kobiet Ciekawych Wszystkiego. Specjalista z zakresu kosmetologii estetycznej i leczniczej. Wieloletni praktyk. Międzynarodowy Certyfikat z  Medycyny Przeciwstarzeniowej afiliowany przy Towarzystwie Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Popularyzator nurtu „healthy aging”. Naturoterapeuta. Prowadzi nowoczesny Instytut Biokosmetyki.

Tytuł wystąpienia: Dwa oblicza tlenu.

Marek Skała – trener warsztatowy, coach, mówca inspiracyjny. Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Zakres – motywacja, przywództwo, zarządzanie zmianą, ale także wystąpienia publiczne czy techniki coachingowe. Autor książek i dziennikarz – publicysta, napisał kilkaset tekstów z zakresu biznesu. Oraz trzy bestsellery „Psychologia Zmiany – rzecz dla wściekniętych”, „Manipulacja Odczarowana” oraz „77Historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie”. Nagrody: Ostre Pióro BCC, Proton 2012 dla najlepszego edukatora w branży PR. Prowadzi gościnnie zajęcia z PR i HR na kilku uczelniach w kraju. Współzałożyciel Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Członkostwo w ICF oraz International Federation of Journalists. W 2019 otrzymał nagrodę Złotego Pióra w Wiedniu.

Tytuł wystąpienia: Dobre relacje są jak tlen.

3 grudnia, godz.17.00

Miejsce : Qubus Hotel, Skarbowa 2

Wstęp wolny: wejściówki do odebrania w Galerii Satyrykon/ Urząd Miasta (portiernia)

Relacja LIVE na FB/YT Miasto Legnica

Program

17.00

Dlaczego warto zadbać o kondycje swoich płuc?

Prof. UAM dr hab. Anita Szwed (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

17.45

Dwa oblicza tlenu.

dr Małgorzata Piputa-Jusiakowska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

18.30

Dobre relacje są jak tlen.

Marek Skała

(mówca inspiracyjny, coach, dziennikarz i autor)

 

Powrót na listę aktualności