Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Legnicki teatr zaprasza młodych widzów i maluchy z rodzicami

W październiku warto wybrać się na familijny spektakl Teatru Modrzejewskiej, który zachwyca widzów w każdym wieku. „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” to opowieść z głębokim przesłaniem. Mówi o losach próżnej księżniczki, która dla błahej zachcianki wyprawia braci w niezwykle niebezpieczną podróż. Przedstawienie od lat sześciu.

Spektakle można oglądać 17 października o godz. 12.00 oraz 20 i 21 października o godzinie 11.00.

Trailer spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=UEFdVBqbBIM.

Teatr ma także propozycję dla najmłodszych widzów. To pierwszy na legnickiej scenie spektakl, którego adresatami będą najmłodsi widzowie (1–4 lata) oraz ich rodzice.

30 października o godzinie 16.00 na scenie ukaże się premierowe przedstawienie pt. Rok na ziemi. Spektakl dla Naj-Najów.

Będzie to uniwersalna, oddziałującą na wszystkie zmysły opowieść o zmieniających się porach roku. Królować w niej będzie atrakcyjny świat przedmiotów, granych na żywo dźwięków i „czarodziejskich” efektów wizualnych. Aktorzy sprawią, że dzieci, a wraz z nimi i starsi widzowie, poczują się uczestnikami tej historii: będą podlewać kwiatki, walczyć na gąbkowe śnieżki, dmuchać w jesienne liście, a wreszcie zagrają koncert na garnkach.

Spektakl będzie także podpowiedzią dla rodziców, jak można aktywnie i kreatywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.