Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Tegoroczne wakacje muszą być bezpieczne. Urząd Miasta nie żałował środków

Na wakacyjny wypoczynek legnickich dzieci i młodzieży miasto przeznaczyło w tym roku łącznie ponad 880 tys. zł. Z jego różnych form skorzysta ponad 3.200 młodych legniczan.

Dofinansowane są kolonie i obozy, wycieczki, półkolonie w mieście, zajęcia świetlicowe, biblioteczne, sportowe i rekreacyjne organizowane zarówno przez instytucje miejskie, jak i kluby, świetlice, domy dziecka, parafie i katolickie świetlice, organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia.

Do najaktywniejszych organizatorów letnich kolonii, już od ponad 15 lat, zalicza się Stowarzyszenie Spynacz, współpracujące z ks. Gackiem – Honorowym Obywatelem Legnicy i z legnickim Biurem Zawisza Travel. Organizowane są kolonie i obozy dla dzieci oraz młodzieży, na które opiekunowie zdobywają środki finansowe również w akcjach, które wspomaga Urząd Miasta.

Co roku na Best Spynacz Summer Camp wyjeżdża kilkaset młodych osób w wieku szkolnym. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, organizatorzy zabierają swoich podopiecznych do Dźwirzyna, gdzie planują równie atrakcyjnie umilić wakacje wszystkim chętnym.

Dzieciaki będą bawić się w klimacie meksykańskim, poznają ciekawostki z tym krajem związane, np. smaki, obyczaje, tradycje i podstawowe słownictwo. W programie przewidziane są również zajęcia profilaktyczne i warsztaty przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się zjawisk negatywnych wśród dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności