LBO 2021. Kto zbuduje minirampę na skateparku? Miasto ogłosiło przetarg

Ogłoszony został przetarg na rozbudowę skateparku przy ul. Cynkowej w Parku Bielańskim. W ramach tego zadania zostanie zbudowana minirampa  do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i bmx.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania ofert do 28 maja.  

Zakres zadania obejmuje m.in.: wykonanie minirampy dwupoziomowej o wymiarach 935x854x120/150 w technologii betonowej, jego ogrodzenia , opaski wokół obiektu i chodnika z kostki betonowej, jego oświetlenia poprzez montaż co najmniej jednej latarni lub dodanie paneli świetlnych do istniejących już słupów na terenie skateparku.

Przypomnijmy.  Legnicki skatepark jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej atrakcyjnych w kraju. Jest tutaj betonowy bowl, czyli rampa do jazdy na desce i rolkach. Takich ciekawych instalacji jest kilkanaście. Obiekt jest także przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dwupoziomowy plac skateparku o wymiarach 62x25 metrów jest ogrodzony i oświetlony. Powstał on w 2013 r.

Ze skateparkiem sąsiaduje zbudowany w 2017 r. pumptrack, czyli  asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Zarówno skatepark i pumptrack cieszą się olbrzymią popularności wśród legniczan i gości. Teraz dojedzie kolejne atrakcja.