Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

W Legnicy obchodziliśmy Narodowe Święto Trzeciego Maja

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyły się w Legnicy.

Współorganizatorami uroczystości byli: wojewoda dolnośląski Jarosława Obremski, dowódca garnizonu Bolesławiec płk Marek Wasilewski oraz prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Katedrze Legnickiej, której przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski – ordynariusz legnicki. Druga część uroczystości miała miejsce na Rynku legnickim, w asyście honorowej Wojska Polskiego i przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.

- Dziś mamy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziękuję wojewodzie Jarosławowi Obremskiemu, że w tym roku Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja obchodzimy w Legnicy. Żałuję jednak, że sytuacja epidemiczna w kraju, nie pozwala, abyśmy dziś mogli się tu spotkać w większym gronie i wspólnie uczestniczyć w tej uroczystości. Zwykle w to święto Rynek tętnił życiem. Legnica ma swój wkład w rozwój Dolnego Śląska, a historia naszego miasta upoważnia nas do tego, aby czerpać radość z dzisiejszego święta i cieszyć się wolnością. Wszystkim legniczanom życzę udanego Święta Konstytucji 3 Maja – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało ustanowione w 1919 r. na pamiątkę Konstytucji z 1791 r., a po latach przerwy przywrócone w 1990 r. W tym roku świętujemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności