Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

W poniedziałek rusza Punkt Szczepień Powszechnych LEGNICA

Punktu Szczepień Powszechnych LEGNICA jest już gotowy na otwarcie, które nastąpi w najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia. Legnicki punkt szczepień przeciwko COVID-19 znalazł się na liście pierwszych szesnastu, które uruchomione zostaną w ramach pilotażowego programu.

Lokalizacja w hali sportowej, przy ul. Lotniczej pozwoli obsłużyć, co najmniej kilkaset osób dziennie, a możliwości dodatkowych stanowisk (lub innych lokalizacji) będą zależeć od dostępności szczepionek i możliwości zespołów szczepiennych W centrum obiektu, w osobnych kabinach, przygotowano obecnie 6 stanowisk do szczepień.

Ponadto na punkt składają się: dwa stanowiska lekarskie do badań kwalifikacyjnych, cztery stanowiska wprowadzania danych do centralnego systemu ewidencjonującego szczepienia oraz, wyposażone w krzesła strefy dla pacjentów oczekujących na wakcynę i odpoczynku. Przygotowano również punkt doraźnej pomocy medycznej.

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych LEGNICA realizować będą pracownicy Szpitala Specjalistycznego, którzy już od 27 grudnia szczepią legniczan i mieszkańców regionu we własnej placówce. Wakcyna z Agencji Rezerw Materiałowych dla nowego punktu będzie sukcesywnie rozmrażana i dystrybuowana na ul. Lotniczą z dwóch zamrażarek w Szpitalu Wojewódzkim. Umożliwi to jej racjonalne wykorzystanie.

MPK uruchomi również specjalną linię autobusową C19 (od nazwy Covid19) z osiedla Piekary na ulicę Lotniczą.

Rejestracja na szczepienia odbywa się jak dotąd, czyli przez rządowe infolinie oraz lokalny system rejestracji w Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Powrót na listę aktualności