Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Rząd dofinansuje budowę legnickiego Domu Matki i Dziecka przy ul. Przemysłowej

Legnica otrzyma milion zł z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na budowę Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem – ofiarami przemocy. Nasze miasto zabiegało o dofinansowanie tej inwestycji kwotą ok. 4 mln 339 tys. zł, przy szacowanych kosztach wynoszących ok. 5 mln 105 tys.

Legnica, w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, starała się o dofinansowanie trzech ważnych dla mieszkańców inwestycji. Złożyła wniosek o wsparcie przebudowy ul. Pocztowej i części Piastowskiej w wysokości ok. 13 mln zł (koszt całkowity inwestycji szacowany jest na ok. 15 mln zł) oraz rewitalizację i zagospodarowanie placu Słowiańskiego. Wnioskowaliśmy o dofinansowanie 12 mln zł na ten cel (a szacowany koszt – to 14 mln zł). Obie te inwestycje nie dostały dofinansowania. Miasto otrzyma natomiast dotację w wysokości jednego miliona zł na budowę Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem.

Inwestycja ta będzie realizowania przy ul. Przemysłowej 5.  W jej ramach powstanie: stołówka z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne i służące terapii, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i gospodarcze, 17 pokoi mieszkalnych przeznaczonych dla matek z dziećmi oraz rodzin w kryzysowej sytuacji życiowej.

Na tym terenie znajduje się m.in. noclegownia.

Fot. ilustracyjne, noclegownia