Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Drogowcy przez cały czas usuwają ubytki w jezdniach

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy trwa uzupełnianie ubytków w nawierzchniach ulic, jakie powstały na skutek działania wody i mrozu. W poniedziałek (22 lutego) wykonywany jest remont al. Rzeczypospolitej cd. (na gorąco) i  ul. Spółdzielczej (na zimno).

W następnej kolejności wykonany będzie remont cząstkowy na następujących ulicach (kolejność realizacji w zależności od wielkości ubytków): ul. Karkonoska, ul. E. Plater, ul. Sudecka, ul. Wrocławska (na moście), ul. Piłsudskiego (na wiadukcie), ul. Jowisza, ul. Działkowa,  ul. Skrajna, ul. Nowodworska, ul. Zamiejska, al. Rzeczypospolitej, ul. Spółdzielcza, ul. Schumana, ul. Łowicka, ul. Poznańska.

Wykaz ulic sukcesywnie jest uzupełniany i przekazywany wykonawcy do realizacji.  Remont cząstkowy wykonywany był również przy użyciu mieszanki mineralno asfaltowej ,,na zimno".  Firma Szwarc tą metodą wykonała remont łącznie z sobotą):  na ul. Łowickiej,  ul. Muzealnej, al. Rzeczypospolitej), ul. Pątnowskiej a (przy rondzie), ul. Poznańska (przy Struga).

 Firma Eurokop Witkowski wykonywała remont masą na gorąco (łącznie z sobotą): na ul. Piastowskiej.  W najbliższych dniach wykonywany będzie remont masą na gorąco na ul. Nowodworskiej  al. Rzeczypospolitej, ul. Schumana, ul. Spółdzielczej, masą na zimno (Szwarc) na ul. Zamiejskiej

-W zimowych warunkach atmosferycznych zdarza się, że duże wyrwy w nawierzchniach pojawiają się z dnia na dzień – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM. –Naprawą sukcesywnie obejmujemy teren całego miasta. Dotyczy to głównie ulic, które nie były przebudowywane w ostatnich latach

Przypomnijmy, że usuwanie ubytków w jezdniach rozpoczęto już w styczniu. Wykonano remont cząstkowy na ul. Nowodworskiej,  Złotoryjskiej, Domejki, Spokojnej, Wjazdowej. Podczas tych prac wbudowano 27 ton mieszanki mineralno asfaltowej ( koszt – ponad  25 tys. 659 zł).

W lutym wykonano remont cząstkowy na ul. Wrocławskiej, ul. ul. Leszczyńskiej (most), al. Rzeczypospolitej, ul. Iwaszkiewicza, ul. Złotoryjskiej, ul. Nowodworskiej, ul. Sikorskiego, ul. Pocztowej.