Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Od 1 listopada zmiana cen biletów MPK. Opłaca się kupić bilet długoterminowy

W związku z przyjętą przez Radę Miasta Legnicy uchwałą, od 1 listopada zmianie ulegają ceny biletów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Legnicy przygotowało ofertę, która ma zachęcić do kupowania biletów wielodniowych.

To dobre rozwiązanie dla osób, które regularnie korzystają z komunikacji miejskiej.  Są całkiem nowe oferty cenowe, ale też utrzymany został w takiej samej wysokości – 100 zł bilet normalny i 50 zł ulgowy okresowy imienny na wszystkie linie w Legnicy.

W miejsce bezpłatnych przejazdów dla uczniów i osób pomiędzy  65 a 70 rokiem życia  wprowadzone będą atrakcyjne  okresowe imienne „Bilet legnickiego ucznia”  i „Bilet dla seniora” po 40 zł miesięcznie uprawniające do nieograniczonej liczby przejazdów w Legnicy na wszystkich liniach. 

Tak więc uczeń i senior  kupując  trzydziestodniowy bilet i  jeżdżąc tylko dwa razy dziennie np. do szkoły i z powrotem  zapłaci tylko 67 gr.  Jeszcze taniej wyjdzie kupując bilet 90 dniowy za 80 zł i 180 dniowy za 150 zł.

 Zgodnie z uchwałą wzrosną  ceny biletów jednorazowych z 3 zł do 3,60 normalne i ulgowy z 1,5 do 1,8 zł. A więc zdecydowanie taniej za przejazdy wyjdzie, gdy zdecydujemy się na zakup biletów długoterminowych. Utrzymany zostaje też w takiej samej wysokości – 100 zł bilet normalny i 50 zł ulgowy okresowy imienny na wszystkie linie w Legnicy.   Bez zmian pozostaje bilet  rodzinny - jednoprzejazdowy 1 zł i 30 dniowy imienny na wszystkie linie – 30 zł.

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności