Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

LBO 2020. Razem łatwiej na Kartuzach. Teraz droga i mała architektura

Firma Masy Polskie  wygrała przetarg na zagospodarowanie podwórza u zbiegu ulic: Daszyńskiego, Kartuskiej, Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. Zadanie „Razem łatwiej”. zostanie zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Planowany termin zakończenia prac pod koniec listopada br.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: budowę drogi wewnętrznej z kostki betonowej wraz z wjazdem z kostki kamiennej, montaż elementów małej architektury, lamp solarnych, montaż progów zwalniających.

Inwestycja będzie kolejnym etapem rewitalizacji tego podwórza na legnickich Kartuzach. W poprzednich latach, także w ramach LBO, powstał piękny plac zabaw wraz z terenem rekreacyjnym. W krótkim czasie zamienił się on w oazę zieleni z drzewami, krzewami i trawnikami. Ustawiono ławki, stoły do gier, kosze na śmieci, stojak na rowery. Centralnym punktem jest oczywiście plac zabaw m.in. z huśtawkami, wieżami, karuzelą i zestawami sprawnościowymi.

W kolejnej edycji LBO powstała siłownia z urządzeniami typu narciarz, steper, orbitek, wyciąg czy wahadło. A także ławki, zarówno do ćwiczeń, jak i odpoczynku, mała architektura i zieleń.