Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Dbajmy o siebie i swoich bliskich. Zasłaniajmy nos i usta

Koronawirus nie odpuszcza, ale my też nieustannie będziemy przypominać – nośmy maseczki, myjmy często dłonie i unikajmy wielkich skupisk ludzi. O wzroście zachorowań  mówi się codziennie, a my wraz z tym  przypominamy i prosimy o przestrzeganie zasad sanitarno – epidemicznych.

W walce z koronowirusem ważne jest stosowanie do zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze to DDM, czyli dystans, maska i mycie rąk .

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Zachowanie 1,5 metrowego dystansu od innej osoby znacznie ogranicza możliwość zakażenia. Unikajmy tłumów, bo w tłoku ułatwiamy rozprzestrzenianie się wirusa.

Nośmy maski. Nosząc je w autobusach, pociągach, sklepach zmniejszamy ryzyko zakażenia.   

Koronawirusa niszczy mydło i środki dezynfekujące. Myjmy po wejściu i wyjściu ze sklepu, po wyjściu z autobusu, po przyjściu do domu. 

Nie przyczyniajmy się do tego, że zakażeń zacznie gwałtownie przybywać.

Niestety te ważne zasady są często lekceważone. Dlatego resort zdrowia wraz z policją wprowadzają politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania tych surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego związanego z przestrzeganiem DDM: dezynfekcji, dystansu i maseczek. My też apelujemy – nie przyczyniajmy się nieodpowiedzialnym zachowaniem do wzrostu zachorowań. Dbajmy o siebie i swoich bliskich.