Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Legniccy policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą lub kradzieżą z włamaniem do altan na terenie ogrodów działkowych. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie wartościowych przedmiotów na terenie ogrodów działkowych.

Funkcjonariusze apelują, aby po opuszczeniu ogródka, zawsze dokładnie zamykać altankę lub domek, a rzeczy pozostawione w środku dobrze zabezpieczać. Te narzędzia, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Warto zastanowić się nad tym, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły, czy kosiarki, nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.

Należy pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania rożnego rodzaju prac na ogrodzie. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze, czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność.

Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie.

Bezwzględnie, nie powinno się dokonywać zakupów towarów, po okazyjnej cenie od osób, których nie znamy. Często mogą pochodzić z kradzieży i zostać chwilę wcześniej skradzione innemu działkowiczowi.

Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach zachowujących się podejrzanie, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

podkom. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości