Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

53-latek, mając ponad 2 promile alkoholu, wjechał Hondą w bariery energochłonne na ulicy Piłsudskiego w Legnicy. Mieszkańcowi Legnicy grozi teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Wczoraj o godzinie: 14.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Piłsudskiego w Legnicy. Według zgłoszenia świadka kierowca osobowej Hondy wjechał w bariery energochłonne. Policjanci drogówki natychmiast udali się na miejsce.
Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli unoszący się zapach alkoholu. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi Legnicy zatrzymano uprawnienia do kierowania oraz dowód rejestracyjny.
Teraz sprawą 53-latka zajmie się sąd. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
PAMIĘTAJ!!!
Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, bądź na drugi dzień po „zakrapianej” kolacji, imprezie. Złudne myślenie kierowców, że „dobrze się czuje”, może doprowadzić do tragedii na drodze.
Przypominamy także, że kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości