Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas akcji, policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, ale również szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

Przeprowadzone przez legnicką drogówkę działania pod nazwą "NURD" ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Funkcjonariusze bacznie przyglądali się nie tylko zachowaniu pieszych, ale także zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów wobec Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego.

W trakcie akcji, mundurowi z drogówki wylegitymowali 112 osób i ujawnili 83 naruszenia przepisów przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami.

Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez pieszych, było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Jeżeli chodzi o zachowanie zmotoryzowanych, to kierowcy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

mł.asp. Jagoda Ekiert

 

Powiązane wiadomości