Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Legniccy urzędnicy pompowali dla Wojtusia

Urząd Miasta Legnicy włączył się dziś (16 czerwca) we wspaniałą, charytatywną akcję zbiórki pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia Wojtusia Howisa z Galewic #GaszynChallenge. Urząd do pompowania nominowali legniccy strażacy.

W samo południe pod Ratuszem, wraz z wiceprezydentem Legnicy Krzysztofem Duszkiewiczem, dziesięcioro pań i panów wykonało w doskonałym stylu po dziesięć pompek. Do ćwiczeń zagrzewał ich komendant Straży Miejskiej Mirosław Giedrojć.

 - Łańcuch gorących serc musi trwać, dlatego nominujemy do pompowania Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Legnickie Centrum Kultury i naszych przyjaciół z Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim – zapowiedział Krzysztof Duszskiewicz.

Po 123 dniach, czyli od dnia kiedy ruszyła akcja na siepomaga.pl, na koncie jest ponad 108 proc. potrzebnej kwoty. Pompowanie w #GaszynChallenge tak napompowało zbiórkę, że udało się zebrać już blisko 10 milionów złotych, a licznik z kwotą kręci się nadal i to w zawrotnym tempie. Zbiórka była zaplanowana do końca czerwca i jak informują jej organizatorzy, pomimo zebranej sumy będzie trwać nadal. Pieniądze na najdroższy lek świata dla Wojtusia z Galewic już są, teraz zebrane kwoty pomogą innym chorym dzieciom.

Wzruszająca historia 18–miesięcznego Wojtusia, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni, i jego rodziców na https://www.siepomaga.pl/wojtus

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności