Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Polski futbol otwiera się na legnickim stadionie już 26 maja

Spotkanie Miedzi Legnica z Legią Warszawa 26 maja będzie meczem otwarcia polskiego futbolu po okresie zawieszenia wszelkich sportowych rozgrywek w naszym kraju. Z tego względu mecz odbywać się będzie według specjalnych zasad.

- Stadion jest już przygotowany na rozegranie tego spotkania – mówi kierownik obiektu Krzysztof Słobodzian. – Murawa jest w bardzo dobrym stanie, bo pracujemy nad tym cały czas. Szatnie mogą w każdej chwili przyjąć zawodników.

Jakie zabiegi zostały przeprowadzone na płycie boiska? Wykonana została arreacja, czyli napowietrzenie murawy. Polegało to na nakłuwaniu murawy na głębokość 10–12 cm. Dzięki temu trawa ma lepsze warunki wzrostu. Zrobiono też dosiew wgłębny, co zwiększyło gęstość murawy. Kilkakrotnie ją nawożono i na bieżąco jest koszona.

Na płycie stadionu od pewnego czasu trenują piłkarze Miedzi. Po każdych zajęciach murawa jest regenerowana, czyli uzupełniane są ubytki.

- Mimo, że mecz odbędzie się bez publiczności, dokładnie zostały wysprzątane trybuny i umyte krzesełka. Dezynfekujemy przedmioty, które najczęściej są dotykane. Podsumowując, jesteśmy przygotowani na mecz – dodaje pan kierownik.

Poniżej prezentujemy przygotowania do meczu ze strony klubu

Oczy całej sportowej Polski zwrócone będą w kierunku Legnicy. Niestety, na Stadionie im. Orła Białego zabraknie kibiców. Spotkanie transmitowane będzie przez stację Polsat Sport. Do wszystkich fanów futbolu Miedź apeluje, aby pozostali w domu i sprzed telewizorów okazywali swoje wsparcie drużynie. Stosowanie się do wszelkich zaleceń jest konieczne nie tylko po to, aby sprawnie dokończyć obecny sezon rozgrywkowy, ale także jak najszybciej ponownie spotkać się w komplecie na trybunach stadionów.

Otoczka spotkania będzie różnić się od dotychczasowej. Przed samym meczem zabraknie tradycyjnego powitania się obu zespołów. Za liniami bocznymi i końcowymi nie zobaczymy chłopców z młodzieżowych zespołów, którzy zwykle podawali piłki. Przede wszystkim na obiekcie zabraknie głośnego dopingu legnickich kibiców.

Wszyscy pracownicy klubu, mający styczność z pierwszym zespołem, przeszli testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 i pozostają w izolacji. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko zarażenia. Podczas meczu na stadionie wydzielone zostaną specjalne strefy, a osoby znajdujące się na obiekcie będą zobowiązane do zasłaniania nosa oraz ust, zachowania dystansu społecznego i stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Dla zawodników oraz sztabów trenerskich wydzielona zostanie specjalna strefa zero, obejmująca boisko, tunel na murawę, szatnie wraz z korytarzem prowadzącym do tunelu, strefę techniczną, strefę brzegu boiska oraz drogi dojścia z autokarów do szatni. Dostęp do niej będą miały wyłącznie osoby, które przeszły testy na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Dla pracowników mediów wydzielone zostaną sektory B i B1 na trybunie A. Znajdą się na nich zarówno dziennikarze, jak i fotoreporterzy. Na meczu nie zabraknie spikera, który będzie podawał nie tylko standardowe informacje meczowe, ale również komunikaty dotyczące zasad bezpieczeństwa, związanych z trwającą pandemią.

Mecz Miedzi z Legią zostanie rozegrany we wtorek 26 maja o godz. 20.10. Transmisja na żywo na antenie Polsatu Sport.

Tomasz Brusiło, członek zarządu, dyrektor ds. komunikacji i marketingu

 

 

Powrót na listę aktualności