Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 36- letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W miniony weekend legniccy funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie powiatu legnickiego. Jak się okazało 36-letni mężczyzna nie zastosował się do nakazu wydanego przez sąd opuszczenia lokalu mieszkalnego, kontaktowania się oraz zbliżania do rodziców. Funkcjonariusze z uwagi na popełnione przestępstwo dokonali zatrzymania mężczyzny. W trakcie wykonywanych czynności przez dzielnicowych, 36-latek znieważył funkcjonariuszy, kierując pod ich adresem wulgarne słowa.

Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Mieszkaniec powiatu legnickiego usłyszał zarzut znęcania się nad członkami rodziny, znieważenia funkcjonariuszy oraz niestosowania się do zakazu wydanego przez sąd.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo 36-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości